Linki

Połączenia z lotniskami

Lotnisko Fiumicino „Leonardo da Vinci” (FCO)

Główny port lotniczy znajduje się o 30 kilometrów od centrum miasta. Najdogodniejszym sposobem na dojazd do miasta jest skorzystanie z pociągu Leonardo Express do Termini Stazione, który kursuje co pół godziny. Czas jazdy LE to ok. 30 min., cena biletu 8,5€ (z przystankami) 12€ (bezpośredni). Innym sposobem jest dojazd pociągiem z lotniska do Trastevere, Ostiense lub Tiburtina, jeździ co 20-30 min., czas jazdy ok. 45 min., cena biletu 8€.

Można skorzystać z linii autokarowej Terravison do Stacji Termini, cena biletu w jedna stronę 8€ w dwie strony 13,5€.

Autobus nocny-w godzinach 23.30 - 05.00 łączy Fiumicino ze Stacją Termini i Stacją Tiburtina.
Cena biletu: 3,60 euro (5,00 euro za kupiony w autobusie).
Odjazdy z Fiumicino: 1.15 - 2.15 - 3.30 - 5.00.Odjazdy ze Stacji Tiburtina: 0.30 - 1.15 - 2.30 - 3.45.

Taxi miejskie

Jeżeli jednak zdecydujecie się na wzięcie taksówki sprawdźcie wcześniej czy kierowca ma licencję i taksometr. Cena kursu zależy od odległości miejsca docelowego od lotniska - przeciętnie ok. 40-60 euro/kurs do centrum.

Limuzyna na zamówienie -Cena transferu jest stała: ok 45 euro/kurs (gdziekolwiek w Rzymie, max. 3 osoby); 50 euro/kurs (gdziekolwiek w Rzymie, 4 osoby).

Lotnisko Ciampino „G.B.Pastine” (CIA)

Drugie lotnisko rzymskie, to miejsce lądowania linii “LOW COST” i lotów czarterowych.

Najprostszym sposobem na dotarcie do centrum miasta jest skorzystanie z autobusu Terravision, który łączy lotnisko z dworcem kolejowym Termini. Połączenia są synchronizowane z lotami, cena biletu w jedna stronę 8€ w dwie strony 13,5€. Bilety można kupić na lotnisku naprzeciwko holu przylotów oraz w hotelu Rogal Santina na via Marsala 22 (przy dworcu Termini).

Można także skorzystać z połączenia metra A z autobusami (Cotral, charakterystyczne niebieskie autobusy). Z przystanku Anagnina (Metro A) bierze się autobus Cotral do Ciampino, cena biletu 1€. Przystanek autobusowy jest ulokowany naprzeciwko holu przylotów. Autobusy kursują co 40 min. Od 7:00 do 23:00. Bilet można kupić u kierowcy.

Prywatne linie autokarowe “SHUTTLE BUS” do stacji Termini

Bilety u kierowcy lub w automatach na przystanku, 6,00 euro/osoba.

Autobus nocny

Odjazdy z Rzymu (stacja Termini, Via Marsala): 04.45, 04.50
Odjazdy z lotniska Ciampino: 23.50, 00.15
Bilet: 5.00 euro u kierowcy

Zobacz także:

Metro
Linie autobusowe
Ceny biletów miejskich
Taxi
Linie turystyczne

Uwaga! Podane ceny są cenami obowiązujacymi w dniu publikacji artykułu. Sprawdź aktualne ceny na odpowiednich stronach internetowych. Proszę pamiętać, że ten artykuł został napisany w celach wyłącznie informacyjnych.