Linki

Linie turystyczne

Bardo interesującą ofertą dla wszystkich tych, którzy w kilka godzin chcą zwiedzić główne zabytki w Rzymie jest linia autobusowa 110 Open. Kupując bilet w cenie 16€ ważny przez cały dzień można śmiało zwiedzać miasto. Niewątpliwą zaletą takiej wycieczki jest sprawdzony w świecie turystyki system stop&go – turysta może w ciągu jednego dnia wielokrotnie wysiąść i wsiąść do autobusu np. zatrzymać się dłużej przy interesującym monumencie. System audio w 6 językach pomaga rozpoznawać mijane zabytki. Zatrzymuje się przy:Termini, Quirinale, Colosseo, Bocca della Verità, Piazza Venezia, Piazza Navona, San Pietro, Piazza Cavour, Ara Pacis, Fontana di Trevi, Via Veneto.

Przystanek główny i kasy znajdują się przed stacją Termini (Pizza del Cinquecento). Kasa czynna od 9:00 do 20:00, ale bilet można też kupić bezpśrednio w autokarze. Kursuje w godzinach od 9:00 do 20:30 co 15 minut.

Biało-żółty autobus, który co godzina (od 9.00 do 19.00) odjeżdża ze Stacji Termini przejeżdża w pobliżu największych Bazylik rzymskich zatrzymując się: Santa Maria Maggiore, San Giovanni di Laterano, San Clemente, San Pietro in Vincoli, Porta San Paolo, San Pietro in Vaticano, Santa Maria in Aracoeli, końcowy Termini.

Bilet jest ważny cały dzień i można go zakupić bezpośrednio w autobusie. Turysta w ciągu jednego dnia może wielokrotnie wysiąść i wsiąść do autobusu (system stop&go).
Cena biletu 13

Zobacz także:

Metro
Połączenia z lotniskami 
Linie autobusowe
Ceny biletów miejskich
Taxi